Toto je můj příběh

O mně

Jsem kouč a mentor pro ženy, které mají trable s láskou nebo řeší nějaké těžkosti ve svém vnitřním světě.

Zároveň pracuji v nadnárodní společnosti, kde pomáhám svému týmu růst a rozvíjet jejich schopnosti nejen v pracovním prostředí, ale i v osobním životě.

Vždy to tak to nebylo.

Kdysi jsem byl malý ustrašený kluk, kterému přišlo, že pochází z Itálie. Alespoň to tak u nás doma často vypadalo.

Rodiče si často myslí, že to děti nevnímají, já jejich chování sledoval – jak se k sobě chovají, jak se mají nebo nemají rádi a jak se hádají. Jen mi to úplně nedocházelo, proč se tak děje.

Téma lásky a vztahů mne i vás provází celým životem a velmi ovlivňuje náš pocit štěstí.

Při dospívání se toto téma ještě více stává „tématem“ a u mne to nebylo jiné. Přicházejí první lásky, zkoumání své sexuality, seznamování, sex, zklamání, prostě velmi bouřlivé období.

Samozřejmě člověk má v tu chvíli růžové brýle a představuje si, jaké bude to jeho „poprvé“, jestli to bude jako z romantického filmu nebo vášnivé jako ze žhavého porna. Realita je však pochmurnější, však víte o čem mluvím.

Do toho všeho rozvod rodičů a po čase znovu jejich svatba. Přiznání si a svému okolí, že má orientace není ta „většinová“. Což pořád v dnešní době mnoho lidí nezkousne.

Co vám budu povídat, nebyla to doba, na kterou bych rád vzpomínal. Zároveň vím, že minulost je něco, co je za námi, co už nemůžeme změnit, ale také něco co nás vytvarovalo do dnešní podoby a dá se překonat.

Pozorováním vztahů u sebe a ve svém okolí jsem taky objevil pár zajímavostí:

Partnerský vztah

je jako moře, na kterém jsou vlny. Někdy jsme nahoře na vlně a vše je krásné, všechno klape a my jsme šťastní. Pak však příjdou chvíle, kdy jsme dole a vidíme svět černě.

Nejhorší je, že když jsme dole, tak si často neuvědomujeme, že to je jen období, které pomine a budeme zase na vlně. Myslíme si, že to tak je napořád a pořád to tak bylo.

Pozor na to, vždy se to střídá i u těch párů, kde to vypadá idylicky. 

Vytratila se láska?

Vzpomínáte si na první rande a začátky, jak to mezi vámi jiskřilo? Kde se to za ty roky vytratilo a proč to nahradily jen samé hádky? Možná zvažujete, jestli to má ještě cenu nebo je to konec.

Víte co je opakem lásky?...

Ne, není to nenávist, ale lhostejnost! Pokud se hádáte, tak vám pořád na tom druhém záleží, na vztahu se dá pracovat a znovu zažehnout jiskra.

Při seznamování,

ale i dalších situacích v životě děláme jednu velkou chybu, kvůli které to často nedopadne. V hlavě nám běží: „Už mi je 36, jsem pořád sama, všichni dobří chlapi jsou přebraní, ostatní chtějí jen sex, ale mně tikají biologické hodiny a s takovou se nikdy nevdám a nebudu mít děti.“ Nebo něco podobného.

Najednou se objeví sympaťák na rande, jenže se vše pokazí buď hned nebo po pár schůzkách. Ten tlak na pilu se prostě projeví.

Je to těžké, ale potřebujete se uvolnit a jít tomu naproti.

Má cesta ke koučinku

Kamarádky se mi vždy svěřovaly se svými trablemi ohledně jejich lásek, vztahů, kluků a začaly chodit na rady. Sám jsem si prošel mnoha nástrahami, měl jsem tedy odkud čerpat.

Společně jsme našli cestu, jakou se vydat a ony se hned cítily lépe.

Věřte mi, že jsme řešili různé záludnosti, které nám život přináší od toho jak získat kluka, který se ji líbí, jak se seznámit, přes sexuální záležitosti až po trable jako nevěra, rozchod nebo prostě jak vrátit do vztahu znovu jiskru.

Když jsem pak uvažoval, co by mne v životě bavilo dělat, tak jsem jsem od přátel dostával zpětnou vazbu typu: „Po rozhovoru s tebou jsem vždy věděla, jak dále. Pomáhej takto i ostatním.“

Já si zprvu nevěřil, ale byla pravda, že tohle téma mne zajímalo a bavilo mne řešit s ostatními.

Začal jsem se tedy o něj více zajímat a nakonec i studovat MBA program Koučink a leadership. Díky tomuto certifikovanému programu jsem získal ucelenější metody a poznatky, jak pomáhat lidem v různých oblastech i když téma vztahů je mi nejbližší.

Rád si vyslechnu i tvůj příběh

Pokud máš trable s láskou, tak společně najdeme cestu, díky které se budeš cítit lépe, šťastnější a posuneš svůj život o kus dále.

Vím, že důvěřovat a svěřit se jen tak někomu přes internet, koho osobně neznáš může být těžké. Pojďme se seznámit a potkat na úvodním koučinku a uvidíme kam nás to dovede. Zarezervuj si jej tady.

I takto to může dopadnout...

Inspiruj se příběhem Katky

Největším problémem vždy pro mne bylo nižší sebevědomí. Nikdy jsem si nepřišla krásná a neměla jsem ráda své tělo. Což mělo za následek i to, že jsem s nikým nechtěla mít sex, pokud jsem si nedodala odvahu alkoholem. Respektive všechny ty moje rande s muži vypadaly tak, že jsme si šli sednout někam do baru.

Měla jsem toho už dost a chtěla to jinak, ale zároveň sama jsem nevěděla jak na to, proto jsem šla na koučink s Ríšou.

Neuvěřitelně mi to pomohlo, získala jsem zdravé sebevědomí a rozšířila si obzory. Zjistila jsem, že muži jsou ve své podstatě strašně jednodušší tvorové a už vím jak na ně.

Povídání s Ríšou bylo super, protože je to moc sympatický a empatický člověk, kterému můžu důvěřovat.

Katka

Katka